cvdfvfbgfbn
bfbfbfbfb

Charlie Chaplin Filmlerini Nasıl Yapıyordu?

Charlie Chaplin bu filmi First National Picture şirketine, onlarla anlaşma yaptığı zaman, nasıl filmler çekeceğini göstermek için 1918 yılında hazırlar.

Chaplin, filmin tüm yapım masraflarını karşılar ve karşılığında da film başına 125,000 $ ile gelirlerin yüzde 50’sini alır.

Filmin temelinde, Charlie’ye tek dilek hakkı tanıyan bir “cin” vardır ve Charlie bu hakkı bir film stüdyosu yaratabilmek için kullanır. Ardından Charlie’yi bir sonraki filmini çekerken ve kurgusunu yaparken izleriz.

Benim için filmin öne çıkan kısımları prova sahnesi ile Charlie’nin çekimleri yapmak üzere bir golf sahasına gitmek için küçük bir serseri gibi giyinmesidir.

Related Posts

Bankada Vukuat Var!

Sonuç

Chavez

Bu film gerçekten 1918’den kalma bir “kamera arkası” özelliği taşımaktadır. Tüm durumlar komedi efekti için sahnelenmiş olsa da, negatif yıkama gibi gündelik sahne arkası faaliyetleri görmek bugün bile ilginç.

Film, pek çok zaman Chaplin’in filmografisine dahil edilmese de, Chaplin’in La Brea’daki stüdyosuna içerden kısa bir bakış sağlayan tarihi bir kayıttır.

(Visited 1 times, 1 visits today)
Kaynak Slim Khezri

Yorum yapın